Jak dzięki monitoringowi poziomu ścieków online, wykryliśmy awarię małej przepompowni i zapobiegliśmy zalaniu okolicznych budynków?

Do monitoringu małej przepompowni ścieków wykorzystano urządzenie AQUA LOGGER RDR COMPACT w obudowie ATEX. Ma ono kompaktowy wymiar oraz jest zasilane z akumulatorów litowych znajdujących się wewnątrz urządzenia. Pomiar realizowany jest bezkontaktowo za pomocą radarowej sondy poziomu ścieków. Przy poziomie do 100 cm rejestrator dokonuje pomiaru co 10 min i wysyła dane co 2 godziny. W przypadku gdy poziom przekroczy 100 cm, urządzenie wysyła smsy z alarmem i zaczyna mierzyć i wysyłać dane z częstotliwością co 1 min.

Pompa załącza się gdy poziom w komorze przekroczy 85 cm i pracuje do czasu obniżenia się poziomu do 60 cm.

Po prawej stronie widoczny jest tygodniowy wykres z danymi poziomu ścieku zarejestrowanymi przez urządzenie. Bardzo precyzyjnie widać na nim moment wystąpienia awarii, oraz moment jej usunięcia przez odpowiednie służby. Możemy też odczytać maksymalny poziom jaki został osiągnięty podczas występowania awarii. Wszystkie dane pomiarowe i diagnostyczne są dostępne w systemie online zarówno na komputerach jak i smartfonach.

Dzięki zastosowaniu monitoringu i powiadomień SMS uniknięto strat, które zaistniałyby przez potencjalne zalanie okolicznych budynków. Zainstalowane urządzenie umożliwiło reakcję wyprzedzającą co skutecznie zapobiegło wystąpieniu uszkodzeń i strat. Standardowo koszt zakupu i instalacji urządzenia zwraca się już gdy zapobiegnie ono jednej awarii. 

Więcej informacji i szczegóły dotyczące proponowanych rozwiązań znajdują się w załączniku poniżej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Polityka prywatności
AKCEPTUJĘ