AUTOMATYCZNE STACJE METEOROLOGICZNE

Stacje meteorologiczne produkowane przez PM Ecology to precyzyjne i niezawodne narzędzia do prowadzenia ciągłych pomiarów meteorologicznych. Każda stacja wyposażana jest w zestaw sensorów dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Są to m.in. czujniki prędkości i kierunku wiatru, temperatury i wilgotności powietrza, temperatury i wilgotności gleby, ciśnienia atmosferycznego, opadów atmosferycznych, nasłonecznienia oraz wiele innych.

Dane ze stacji wysyłane są za pomocą transmisji GSM i dostępne są dla użytkownika za pomocą przeglądarki internetowej. Możliwa jest też wysyłka danych bezpośrednio na serwer klienta lub transfer danych po połączeniu kablowym z użyciem portu RS485.

SYSTEM WIZUALIZACJI DANYCH

Dane pomiarowe ze stacji widoczne są w Systemie Online, który dostępny jest poprzez dowolną przeglądarkę internetową. System ten pozwala na szczegółową i intuicyjną analizę dużej ilości informacji pomiarowych na czytelnych i wielofunkcyjnych wykresach. Istnieje również możliwość pobrania danych w pliku CSV.

System umożliwia też zdalne ustawianie interwału pomiarów i przesyłania danych oraz konfigurację alarmów SMS wysyłanych w przypadku, gdy jeden z mierzonych parametrów przekroczy zadaną wartość. Dodatkowo, System Online daje pełną kontrolę nad pracą stacji pomiarowej poprzez monitorowanie aktualnych parametrów napięcia zasilania, temperatury urządzenia oraz zasięgu sieci GSM.

MASZTY POMIAROWE

Maszty aluminiowe produkowane przez PM Ecology umożliwiają łatwy montaż stacji meteorologicznej wraz z sensorami i systemem zasilania. Standardowy maszt stacji meteorologicznej o wysokości 2 metrów został tak zaprojektowany, aby wszystkie przewody biegnące od sensorów do rejestratora były ukryte wewnątrz masztu. Zabezpiecza to je przed łatwym uszkodzeniem oraz podnosi walory estetyczne urządzenia.

W przypadku szczególnych potrzeb, sensory prędkości i kierunku wiatru mogą zostać zainstalowane na dedykowanych masztach o wysokościach 10, 15 lub 20m. W zależności od konkretnych wymagań użytkownika, maszt może być dostarczony z podstawą wolnostojącą lub do zainstalowania w ziemi.

AUTONOMICZNE ZASILANIE

Stacja meteorologiczna zasilana jest standardowo z akumulatora ładowanego poprzez panel fotowoltaiczny lub bezpośrednio z sieci energetycznej z użyciem zasilacza. Wersja zasilania z panelu PV pozwala na pełną niezależność od innego źródła zasilania i umożliwia instalację stacji w dowolnej lokalizacji. Ten rodzaj zasilania nie może być jednak stosowany gdy którykolwiek z sensorów posiada układ grzewczy.

Akumulator pełni też rolę zasilania awaryjnego, który pozwala na działanie stacji do 30 dni w przypadku awarii zasilania głównego. Napięcie źródła zasilania monitorowane jest w Systemie Online w trybie ciągłym, co umożliwia pełną kontrolę nad działaniem stacji.

PRECYZYJNE SENSORY

Do stacji można podłączyć sensory z wyjściem napięciowym, prądowym lub impulsowym oraz zgodne z protokołem komunikacji SDI-12. Możliwa jest również integracja sensorów poprzez port RS232 i RS485. Wybierz swój zestaw sensorów spośród oferowanych przez PM Ecology lub użyj innych kompatybilnych z urządzeniem.

Przykładowe sensory dostępne w PM Ecology:

 • prędkość wiatru
 • kierunek wiatru
 • temperatura otoczenia
 • wilgotność powietrza (RH)
 • opady atmosferyczne
 • ciśnienie atmosferyczne
 • promieniowanie słoneczne
 • wilgotność gleby
 • sonda profilowa temperatury gleby

Zadaj pytanie
ekspertowi

Masz wyzwania związane z pomiarami środowiskowymi lub adaptacją do zmian klimatu? Chciałbyś opomiarować sieć wodociągową lub kanalizacji ale nie wiesz od czego zacząć? Znalazłeś interesujące rozwiązanie lub produkt na naszej stronie i chciałbyś dopytać o szczegóły?

Jeśli tak to zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego wraz z podaniem tematu rozmowy. Nasz ekspert skontaktuje się z Państwem w ciągu 24 godzin i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.

  Wypełnij formularz

  Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Polityka prywatności
  AKCEPTUJĘ